Ilustrační foto

Zlatá Natálka Topičová

Česká reprezentace získala dvě zlaté medaile na nedávno skončeném Světovém poháru jednotlivců v německém Straubingu. V kategorii juniorek byla nejlepší Natálie Topičová, hráčka prvoligového týmu žen KK Slovan Rosice. Druhé zlato vybojovala v ženách Hana Wiedermannová.

Ilustrační foto

Krajské přebory jednotlivců 2017

O víkendu 28. a 29. ledna proběhly krajské přebory jednotlivců. Zástupci našeho klubu si vedli parádně a vybojovali celkem šest medailí, což nás řadí na druhé místo v pořadí klubů v Jihomoravském kraji.

Ilustrační foto

Výroční členská schůze 2016

Termín tradiční sváteční členské schůze našeho klubu letos vyšel na čtvrtek 29. 12. 2016. Účast členů byla velká a potěšila také účast hostů, zástupců města Rosice a České kuželkářské asociace. Jako každé dva roky byla schůze volební, a tak byl program celkem nabitý.

Ilustrační foto

Český pohár dorostu v Rosicích

Dne 8. 1. 2017 se na kuželně v Rosicích konal Český pohár dorostu. Tentokrát velice úspěšný pro rosické barvy :-)

Ilustrační foto

Pohár mladých nadějí v Rosicích

V neděli 4. 12. 2016 se na naší kuželně v Rosicích uskutečnil turnaj pro nejmenší kuželkáře, tzv. Pohár mladých nadějí. Ze širokého okolí se během dne sjížděli kuželkáři a kuželkářky ve věku od 10–14 let.

Ilustrační foto

Dorost 2016

Máme za sebou sezónu 2015/2016 a co teď? Poučit se z chyb, vylepšit herní styl, zapracovat na fyzičce? To všechno se přece dá a nejlepší to je v příjemné atmosféře sportovních přátel. A tak se zrodil nápad udělat si dorostenecké soustředění s přespáním na kuželně!

Ilustrační foto

Mistrovství ČR seniorů v kuželkách

Oddíl kuželkářů Slovanu Rosice na základě pověření České kuželkářské asociace uspořádal ve dnech 30. 4. a 1. 5. 2016 Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii seniorů, což je kategorie ve které se utkávají muži starší 50 roků.

Ilustrační foto

Mistrovství České republiky v kuželkách 2016 – dorostenci

O víkendu 30. 4. – 1. 5. se na vrchlabské kuželně konalo mistrovství republiky dorostenců. Moc jsem se sem těšil, jelikož jsem nepostoupil z přeborů, ale z celosezónní soutěže pod názvem Český pohár dorostu – Bevar Tour, a také proto, že tato kuželna je údajně nejpadavější v celé republice. O čemž jsme se my, tedy 36 dorostenců, vzápětí přesvědčili.

Ilustrační foto

Mistrovství České republiky dorostenek 2016

Ve dnech 30. 4. – 1. 5. 2016 se konalo ve městě Náchod mistrovství České republiky dorostenek, na které jsem postoupila z druhého místa z přeborů Jihomoravského kraje spolu s dalšími 35 soupeřkami z celé České republiky.

Ilustrační foto

Rosičtí zástupci na MČR 2016

Vyvrcholením každé domácí sezóny bývají mistrovství České republiky jednotlivců a ne jinak tomu bylo i letos. Ve dvou hracích termínech se na různých kuželnách v ČR uskutečnila jednotlivá mistrovství.

Ilustrační foto

Zachová se krásná tradice sportovního plesu?

Poslední sobotu v lednu se otevřel sál kulturního domu Cristal v Rosicích desátému ročníku sportovního plesu. Oproti minulým ročníkům byl večer teplotně příjemnějším.

Ilustrační foto

Dorostenecké přebory Jihomoravského kraje 2016

V sobotu 30. 1. 2016 ráno jsme jeli jako družstvo dorostu ve složení: Honzík Mecerod, Vašek Špička, Kamil Hlavizňa, Marťa Kleinová a já (Anna Štraufová) na krajské přebory do Blanska, které se skládaly ze 120 hodů.

Ilustrační foto

Ženy KK Slovan Rosice mezi nejlepšími sportovci okresu Brno-venkov!

Ve čtvrtek 28. ledna 2016 se v Kině Réna Ivančice uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku 2015 okresu Brno-venkov. A nechyběli na něm také zástupci KK Slovan Rosice.

Ilustrační foto

Vánoční turnaj v Blansku 2015

Poslední víkend před Vánocemi, tedy 19. a 20. prosince, jsem měl možnost se zúčastnit Vánočního turnaje, který se koná každoročně, a účastní se v něm různé kraje z celé republiky. Byl to úžasný víkend a myslím, že jsme si to užili.

Ilustrační foto

Výroční členská schůze 2015

Již tradičně se na konci roku konala členská výroční schůze kuželkářského klubu, netradiční to bylo díky výběru termínu. Letošní vánoční svátky neumožnily lepší den, takže se nakonec schůze konala v pondělí 28. 12. 2015. To kupodivu nemělo vůbec vliv na její účast. Sešlo se nás opravdu hodně a mohli jsme začít schůzovat.

Ilustrační foto

Bronz z evropského Poháru NBC!

Výhrou v Poháru České kuželkářské asociace v loňské sezóně si ženy KK Slovan Rosice vybojovaly účast na prestižním Poháru NBC, který pořádá mezinárodní kuželkářská asociace. Tento turnaj se letos konal na přelomu září a října v rakouském Ritzingu, nedaleko maďarských hranic.

Ilustrační foto

Rosické kuželkářky vybojovaly Superpohár!

Na novou sezonu je potřeba se řádně připravit a tímto heslem jsme se jako nováčci 1. kuželkářské ligy žen řídily.

Ilustrační foto

Přátelské utkání v Rakousku

Na pozvání Rakouského superligového družstva žen BSV Voith St. Pölten sehrála naše děvčata 4. 9. 2015 přípravné utkání na jejich kuželně.

Ilustrační foto

Další expedice, tentokráte do německého Lauchhammeru

Letošní výprava do Lauchammeru, kam jezdíme jedenkrát za čtyři roky (za dva roky oni přijedou k nám a za další dva roky zase my k nim), byla ve spoustě věcí jiná než bývá zvykem. Hlavní rozdíl byl v termínu, který byl z důvodu slučování dvou kuželkářských družstev v Lauchhammeru posunut až na začátek července.

Ilustrační foto

Expedice do Náchoda

Jak je již známo, letošní sezóna byla pro rosické kuželkářky velice úspěšná. Ženy si vybojovaly postup do první kuželkářské ligy žen, tedy nejvyšší soutěže u nás, a proto od nové sezony dojde opět k dalšímu posílení týmu.


Cobra Cup 2019

Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku