Listy jižní Moravy: Budišová koulela, až vykoulela v Rosicích stříbro!

Autor: Petr Podroužek| Datum: 6. 6. 2011| Rubrika: Mistrovství ČR| Sezona: 2010–11

Tak už to mají kuželkáři v Rosicích u Brna za sebou. Mistrovství republiky zde sice v minulosti již pořádali, ale nyní to bylo poprvé v kategorii žen. A vše dopadlo více než na jedničku, i když vše vlastně ne…

Listy jižní Moravy – Budišová koulela, až vykoulela v Rosicích stříbro!

Na šampionátu totiž nekoulela jedna z největších aspirantek na titul domácí Lucie Vaverková. „S výsledky jsem maximálně spokojený. I když nenastoupila naše nejúspěšnější Lucie Vaverková, ukázalo se, že máme další skvělé hráčky, které na domácí kuželně zářily. V celorepublikovém měřítku je to pro klub znovu obrovský úspěch. I když chápu trochu smutku u obou hráček hned po hře. Vždyť Evě Budišové chyběly ke zlatu čtyři sražené kuželky a Evě Klaudové k bronzu sedm kuželek,“ shrnuje šampionát Pavel Mecerod, předseda Kuželkářského klubu Slovan Rosice. Titul si z jihu Moravy odvezla přerovská Michaela Sedláčková, třetí příčku vybojovala Kamila Barborová z pražské Slavie.

Lucka Vaverková si zranila zápěstí a tak musela vynechat nejen domácí mistrovství, ale také bohužel i účast na světovém šampionátu v Sarajevu. V Rosicích ovšem nechyběla. Povzbuzovala z hlediště a pomáhala během soutěže i jako technická obsluha. Po skončení mistrovství neměli domácí na velké oslavy čas. Eva Budišová se totiž okamžitě pustila do přípravy na Mistrovství světa v Sarajevu. „Určitě si na oslavy uděláme čas dodatečně a holkám ještě oficiálně pogratulujeme a poděkujeme jim,“ slibuje Pavel Mecerod.

Mistrovství republiky v Rosicích u Brna probíhalo pod záštitou hejtmana Michala Haška, který se ale z programových důvodů nemohl šampionátu zúčastnit. „Věřím, že se na zdejších kuželkářských dráhách s panem hejtmanem někdy setkáme,“ vyzývá Mecerod na dálku ke koulení jihomoravského hejtmana. Mistrovstvím skončil kuželkářům i soutěžní ročník 2010/2011. Pro družstvo mužů KK Slovan Rosice byl úspěšný, neboť postoupilo do druhé nejvyšší domácí soutěže. V červnu čeká rosický klub přátelské utkání s družstvy Jičína a brněnských Židenic, o prázdninách se pak rozjede série čtyř turnajů pod názvem Rosická letní liga.


Článek byl převzat z červnového vydání Listů jižní Moravy s laskavým svolením autora pana Petra Podroužka.


Cobra Cup 2018

KLA 2018/19

Memoriál V. Meceroda 2018

Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor mladých nadějí

Tréninky jsou každý čtvrtek.
Začatečníci a žáci v 15.30–16.30 a dorost v 16.30–17.30.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku