Postup do 2. ligy!

Autor: Jaromír Šula| Datum: 21. 4. 2011| Rubrika: Muži A| Sezona: 2010–11

Tak se to po sedmi letech strávených ve 3. lize konečně podařilo, postup do 2. ligy. Do jarní části soutěže jsme šli s náskokem pěti bodů a s vizí, že půjdeme zápas od zápasu a nebudeme myslet na postup.

Jednoduché to nebylo, i přes malé nesrovnalosti v týmu, které jsme si jako chlapi vyříkali, družstvo šlapalo na doraz. První klopýtnutí sice přišlo už ve druhém jarním kole v derby na naší kuželně s Ivančicemi. Vančáci zahráli dobře, bylo vidět, že mají dráhy z působení v Rosicích ještě natrénované.

Našim největším konkurentem postupu se v průběhu jara stal Benešov, kam jsme zajížděli v 7. kole jara s náskokem tří bodů. Toto utkání se nám ani z taktického hlediska nepodařilo a rázem jsme měli jen bod k dobru, Benešov ne a ne klopýtnout.

Poslední 4 kola jsme měli relativně lehčí los, 2× jsme hráli doma a 2× zajížděli na kuželny posledního a předposledního celku soutěže, kde jsme to zvládli na výbornou, hlavně utkání v Ratíškovicích výhrou 8:0 a nejlepším výkonem v soutěži letos na této kuželně. Benešov hrál v Ivančicích a ve Vracově. Už do Ivančic, po naší dopolední výhře s Mistřínem, jsme dojeli s nadějí, že domácí Benešov porazí, nepovedlo se. A pak se to stalo, jak domácí výhra nad Kutnou Horou v novém rekordu naší kuželny výkonem 3460 poražených kuželek, tak již zmíněná zasloužená výhra v Ratíškovicích a očekávání utkání hrané ve stejném čase Vracov–Benešov, jsme se po několika telefonátech rodině Polanských dočkali. Až v předposledním kole Benešov ztratil první body na jaře a my mohli slavit postup.

Vyhrané domácí utkání ve třetí lize bylo poděkováním našim fanouškům, hlavně družstvu žen, které má velkou zásluhu, svým neustálým fanděním, na našem postupu. Potěšila nás i cena za postup od p. Kratiny, láhev šampaňského. Mohli jsme spustit dvojnásobnou oslavu, jak postup tak kulatiny našeho kapitána. A už teď se těšíme na druhou ligu, a symbolické bylo přání našeho kapitána, že druhou ligu by měli hrát stejní hráči, kteří jí vybojovali.


Cobra Cup 2018

KLA 2018/19

Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor mladých nadějí

Tréninky jsou každý čtvrtek.
Začatečníci a žáci v 15.30–16.30 a dorost v 16.30–17.30.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku