Družstvo „A“ po polovině soutěže

Autor: Jaromír Šula| Datum: 7. 12. 2009| Rubrika: Muži A| Sezona: 2009–10

Podzim má áčko za sebou. I s absencí nejlepšího hráče Rosic Jirky Axmana juniora, který odešel na hostování do Husovic zahrát si 1. ligu, jsme se chtěli se ctí porvat o co nejlepší umístění v tabulce 3. KLM „D“.

Podzim by se dal rozdělit na velmi rozpačitý začátek, a famózní závěr. V první polovině jsme prohrávali doma, navíc s BOPO Třebíč smolně o kuželku. Víc bodů jsme vozili překvapivě z venku, kde jsme hráli ve větší pohodě.

Zlom nastal po vlastní žádosti Milana Čecha o přeřazení do „B“ týmu výměnou za nejlepšího hráče béčka Mirose Ptáčka, který ještě proti svým soupeřům v duelech neprohrál. Byl to pro nás velký impuls. Od 5. kola, kromě smolné prohry o kuželku, jsme neprohráli pět utkání. A nejen, že jsme se odpoutali z pásma sestupu, ale po výhře v derby s Ivančicemi přezimujeme na 4. místě tabulky, pouhé tři body ztráty na druhý Vracov. Lídrem soutěže je bez ztráty bodu BOPO Třebíč, na který můžeme zaútočit již jen teoreticky – ztráta je 9 bodů.

Nejlepším hráčem našeho týmu je Petr Streubel, který má na svém kontě už dvě šestistovky na domácí kuželně (609, 615). V tabulce jednotlivců mu patří s průměrem 556,2 desáté místo, hlavně jeho domácí průměr je obdivuhodný 592,4. Na 15. místě s průměrem 553,1 je Jaromír Šula, 28. Ivo Fabík (543,2), 30. Jirka Axman (541,1) a 58. Luboš Kalakaj (524,2). Pod čarou, kde jsou hráči s menším jak 2/3 podílem kuželen, je na 4. místě s průměrem 542,3 Mira Ptáček.

Na zisk bodů pro družstvo je Petr Streubel z osmi výhrami z deseti na 7. místě soutěže. V tabulce pravdy máme +3 body, z venku čtyři výhry (MS Brno „C“, Jindřichův Hradec, Mistřín a Ratíškovice), jednu remízu (Benešov) a jednu prohru v Českých Budějovicích. Doma je to horší – dvě výhry (Blansko „B“, Ivančice) a tři prohry (Vracov, Žirovnice a BOPO Třebíč).

Chtěl bych poděkovat, jménem kapitána a celého „A“ družstva, fanouškům za přízeň, hlasité, slušné a nepřetržité povzbuzování, všem náhradníkům, hlavně těm z družstva „C“, kteří s námi cestovali do dalekých Českých Budějovic a do Vracova, a v poslední řadě i naší osvěžovně. Na jarní část si můžeme přát hlavně zdraví a pohodu v týmu.


Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku