Boje v nadstavbové části Poháru ČKA

Autor: Petr Streubel| Rubrika: Pohár ČKA| Sezona: 2008–09

Po výhře v druhém kole základní části nad BOPO Třebíč nás v prvním kole nadstavbové části čekal soupeř z Blanska.

TJ ČKD Blansko si v tomto soutěžním ročníku vede velice zdatně. Jejich „A“ družstvo je na prvním místě II. ligy mužů a usiluje o postup do soutěže nejvyšší. „Béčko“ dokonce již v předstihu slaví postup z divize zpět do III. ligy, odkud loni spadlo. Dalo se čekat, že i v Poháru ČKA budou silným soupeřem.

Tato prognóza se ovšem nenaplnila, když družstvo KK Slovan Rosice dokázalo hned v prvním utkání na domácí půdě zvítězit 5:1 a stejným výsledkem skončila i odveta v Blansku. Celkově jsme tak zvítězili hladce 10:2. Nutno dodat, že ale vzájemné souboje byly daleko vyrovnanější, o čemž svědčí poměr setových bodů 16:16. V obou utkáních zahráli dobře dotahováci Axmani.

Postoupili jsme tak do osmifinálových bojů mezi 16 nejlepších týmů. Tam nám pavoukový systém přidělil prvoligové mužstvo z Dačic. Se stejným soupeřem jsme se utkali i v loňském roce a po napínavých soubojích jsme je dokázali těsně porazit. Stejně jako loni jsme první utkání odehráli na domácí půdě a stejně jako loni jsme ho prohráli. Tentokrát ne tak těsně, ale poměrem 2:4, na pomocné body 6:10.

Odvetné utkání je naplánováno v Dačicích v úterý 31. 3. od 18 hodin. Po tomto utkání bude známý první čtvrfinalista Poháru ČKA v ročníku 2008/09.


Memoriál V. Meceroda 2018

Romapol Cup 2018

Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor mladých nadějí

Tréninky jsou každý čtvrtek.
Začatečníci a žáci v 15.30–16.30 a dorost v 16.30–17.30.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku