Rosický letní pohár 2008

Autor: Petr Streubel| Rubrika: Turnaje

Letošní ročník je za námi. Z vítězství se radují v Olomouci, druhá skončila Moravská Slavia Brno „B“ a třetí Prostějov. V jednotlivcích byl nejlepší Bronislav Diviš.

V prvním turnaji dokázalo zvítězit družstvo Olomouc, před druhým Prostějovem a třetími Husovicemi „A“. V jednotlivcích zahrál nejlépe Karel Ustohal (616) hájící barvy Ledních medvídků.

V druhém turnaji bylo nejlepší družstvo Moravské Slavie Brno „B“, druhá skončila Olomouc a třetí Prostějov. Mezi jednotlivci hodil nejvíce Michal Kratochvíl (615) hrající za Rosice „C“.

Vítězství v třetím turnaji si zajistilo domácí družstvo Slovan Rosice „B“ před svými spoluhráči ze Slovanu Rosice „A“ a třetími Ledními medvídky. Šestistovka tentokrát žádná nepadla a tak nejlepší výkon byl 588 v podání Bronislava Diviše (Prostějov), který je i v čele jednotlivců (počítají se dva nejlepší náhozy ze všech turnajů).

Čtvrtý turnaj vyhrálo družstvo Ratíškovice mix, před druhou Olomoucí a třetími Ledními medvídky. Nejlepší mezi jednotlivci byl výkonem 606 Jan Bernatík z Moravské Slavie Brno.

Celkové prvenství mezi družstvy putuje po zásluze do Olomouce. Jako jediný tým se dokázal v celkovém součtu za všechny čtyři turnaje přehoupnout přes 9000 kuželek a zvítězit s náskokem devíti bodů. Na dalších místech to již bylo velice vyrovnané. Druhá nakonec skončila Moravská Slavia Brno „B“ o bod před Prostějovem. O další bod za ním, na bramborové pozici, se umístilo družstvo Ledních medvídků a o dva body za nimi, na pátém místě, skončilo domácí družstvo Slovan Rosice „B“.

Mezi jednotlivci uhájil první pozici Bronislav Diviš z Prostějova. Jeho součet dvou nejlepších náhozů činil 1202 kuželek. O dvě kuželky horší byl Martin Vaněk z Olomouce a na třetím místě skončil Michal Kratochvíl z družstva Slovan Rosice „C“. Nejlepší ženou se stala Lucie Vaverková hrající za Prostějov (v celkovém pořadí páté místo), druhá a celkově devátá byla Kamila Šmerdová (Ratíškovice mix) a bronzová skončila Zuzana Musilová z Ledních medvídků.

Všem hráčkám a hráčům, kteří k nám zavítali, děkujeme za účast a doufáme, že se vám u nás líbilo.


Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku