Plný bodový zisk pro Rosice!

Autor: Petr Streubel| Sezona: 2008–09

Poslední zápasy dopadly pro družstva KK Slovan Rosice nadmíru úspěšně. Všechna družstva dokázala zvítězit!

„Áčko“ si v domácím prostředí vyšláplo na lídra soutěže Dačice „B“ a porazilo jej 6:2 o 120 kuželek. Po první dvojici to ale moc příznivě nevypadalo. Jara Šula i Milan Čech se svými soupeři prohráli, když oba předvedli shodný výkon 537. V prostřední dvojici ale kormidlo utkání otočili Petr Streubel pěkným výkonem 598 (škoda poslední dráhy) a Ivo Fabík také porazil soupeře 571:547. „Axíci“ rovněž na závěr oba zvítězili. Tomu mladšímu se nedařilo podle představ, ale o kuželku bod uhájil. Jura DN (dříve narozený pozn. red.) hrál od začátku až do konce jistě a vyrovnaně a porazil pěkných 588 kuželek. Muži „A“ si tak po čtyřech prohrách ze začátku jarní části soutěže připsali již druhé vítězství v řadě, když předminulé kolo dokázali zvítězit v Ratíškovicích.

Muži „B“ po domácích výhrách nad Valašským Meziříčím a Kroměříží a po prohrách v Brně na Moravské Slávii a ve Zlíně přivezli body z Machové. Celé družstvo zahrálo kvalitně a vyrovnaně a tak se zrodila výhra 7:1 o 135 kuželek. Nejlepší byl Pepík Vaverka výkonem 456 kuželek. Až na Frantu Zemka mu ale všichni spoluhráči dost šlapali na paty.

Družstvo „C“ prožívá druhou půlku soutěže z říše snů. Po podzimu figurovalo na předposlední příčce se čtyřmi vyhranými utkáními. Po zimní přestávce však ještě neprohrálo, připsalo si osmé vítězství v řadě, a vyšvihlo se již na čtvrtou příčku! V doposud posledním kole zvítězilo v domácím prostředí nad Moravskou Slávií Brno „D“ 5:3 o 100 kuželek. Nejlepší byl Zdeněk Svoboda výkonem 458 poražených kuželek.

Kompletní bodovou sbírku završily nedělním vítězstvím rosické dorostenky. Ty porazily Náchod 3:1, když dobře zahrála Hana Veselá (539). Holky si tak upevnily devátou příčku v soutěži.

Rovněž první kolo nadstavbové části Poháru ČKA je rozehráno slibně. Domácí vítězství 5:1 nad TJ ČKD Blansko dává slušné vyhlídky do odvety. Ta se uskuteční v Blansku příští úterý 17. 3. od 19 hodin.

Nyní následuje týdenní přestávka soutěží družstev, kdy se odehrají krajská mistrovství jednotlivců. Mezi muži budeme mít ve Vracově jediného zástupce – Jiřího Axmana st. Bojovat však budou i naši žáci (kuželna Ratíškovice), juniorky (Sokol Brno IV), dorostenky (Sokol Husovice) a ženy, které se utkají na kuželně v Rosicích v neděli 15. března. Zástupkyně našeho oddílu, Eva Klaudová a Alena Bružová, se představí v dopolední části mistrovství.


Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku