V Poháru ČKA postup do dalšího kola

Autor: Petr Streubel| Rubrika: Pohár ČKA| Sezona: 2008–09

Podle očekávání bylo odvetné utkání 2. kola základní části mezi KK Slovan Rosice a BOPO Třebíč velice dramatické.

První utkání na Borovině jsme sice prohráli 2:4, ale získali více pomocných bodů (10:6). Cíl do odvety byl tedy jasný – vyhrát a získat alespoň sedm drah.

V první čtveřici Jara Šula vítězstvím na poslední dráze poráží soupeře těsně 529:522 a 2:2 na dráhy. Vedle Petr Streubel vyhrává 556:532 a 3:1.

Druhá čtyřka nastupuje v silném složení na obou stranách a od začátku je pro nás jasný cíl – uhrát alespoň dvě dráhy a udržet náskok v kuželkách. Jirka Axman mladší po první vyhrané dráze další dvě prohrává a Jirka Axman st. i přes slušnou hru dokonce prohrává první tři dráhy. Před poslední dráhou tedy stav pomocných bodů 6:8 pro BOPO a náskok necelých 20 kuželek pro Rosice. Nic není jisté a vyhrát může kdokoliv. Naštěstí Jirka ml. nedává v poslední třicítce soupeři šanci a pěkným výkonem 168 kuželek se mu celkový součet zastaví o jednu kuželku před šestikilem. Jirka st. na závěr rovněž „urval“ jednu dráhu pro sebe, ale prohrává 1:3 (565:582). A tak je konečný stav utkání 5:1 a vítězství našich barev o 60 kuželek.

Celkově dvojutkání skončilo 7:5 pro Rosice, na dráhy 18:14 a na kuželky 4517:4462. BOPO bylo zdatným soupeřem, ale chybělo mu o něco víc vyrovnanější kádr hráčů. Postoupili jsme tak do prvního kola nadstavbové části, kde budeme mít za soupeře TJ ČKD Blansko „A“.


Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku