Kuželky v době nouzového stavu a po něm

Autor: Alena Bružová| Datum: 21. 5. 2020| Rubrika: Ostatní| Sezona: 2019-20

Jak jistě všichni pociťujete, koronavirová pandemie ochromila snad všechna odvětví našeho běžného života. Sport všeobecně a kuželky nevyjímaje.

Mistrovské kuželkářské soutěže byly předčasně ukončeny a celá sezóna 2019/2020 anulována. Dost možná přišel náš klub o další historické úspěchy. Ženy A měly nakročeno k obhajobě mistrovského titulu (mohlo to být po čtvrté za sebou), muži A bojovali na špici 1. ligy a chyběl opravdu krůček k postupu do Interligy (společná soutěž ČR a SR) a ženy B stály těsně před prahem postupu z 2. do 1. ligy žen, a tudíž jsme mohli mít dvě družstva v nejvyšší české soutěži. Ano, určitě si říkáte, že to všechno je jen „kdyby“. A máte pravdu. Jen účastníci však vědí, jak blízko to bylo. Převládlo však zdravotní hledisko, které je dle našeho názoru nejdůležitější, a tak rozhodnutí ČKA o anulování sezóny a výsledků respektujeme. Některé účastníky to samozřejmě mrzí.

Na naší kuželně se však nehrají kuželky jen na vrcholové úrovni. Dle nařízení vlády jsme však byli nuceni celý náš areál uzavřít i pro veřejnost. Zrušili jsme také kuželkářskou ligu amatérů (KLA).

Dnes však už všichni věříme, že pandemie je na ústupu a náš sport a areál se vrací do posezónního „normálu“. Pro návštěvníky jsme během povinného uzavření trochu zrekonstruovali zázemí kuželny, udělali nutné opravy na zařízení kuželny a přes léto ještě budeme v drobných úpravách pokračovat. Rozbíháme i sportovní činnost. Pro veřejnost jsou otevřeny jak kuželkářské dráhy se zázemím, tak víceúčelové hřiště. Nechybí zmodernizované, příjemné občerstvení.

V polovině června rozjíždíme tradiční sérii čtyř turnajů pro družstva pod názvem Rosická letní liga – memoriál Miloše Kratiny a začátkem srpna pak další tradiční turnaj tentokrát pro jednotlivce – Memoriál Vlastimila Meceroda.

Tak si přijďte zasportovat. Těšíme se na vás.


KK Slovan Rosice na Givt.cz

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku