Rosické kuželkářky bronzové na Světovém poháru družstev 2019

Autor: Pavel Mecerod| Datum: 16. 10. 2019| Rubrika: Mezinárodní soutěže| Světový pohár| Sezona: 2019-20

Světový pohár kuželkářských družstev je významný turnaj, který pořádá světová kuželkářská asociace a účastníky jsou týmy, které se staly mistry nejvyšších soutěží ve svých státech. Ženy KK Slovan Rosice tak měly v poháru již třetí rok po sobě své místo.

Rosický bronz na Světovém poháru družstev v kuželkách 2019

Letošním místem konání se stal v termínu 1.–5. října německý Ludwigshafen a tamní dvanáctidráhová kuželna. Systém celého turnaje je takový, že za každý tým odehraje šestice hráčů a podle celkového výkonu družstva se stanoví pořadí první fáze turnaje – kvalifikace. Do té druhé pak postoupí první čtyři družstva a ta hrají mezi sebou klasické zápasy o medaile.

Kvalifikace znamenala velký boj o každou kuželku. Naše holky bojovaly nejen s kuželkami, ale také se zdravotními potížemi, které postupně postihly celý tým. Sebezapření a týmová práce přinesla čtvrté místo po kvalifikaci, a tedy postup do semifinále. Vyrovnanost týmů na druhém až čtvrtém místě byla neuvěřitelná – kdyby náš tým shodil o jednu kuželku více, mohl skončit na třetím místě a kdyby o tři kuželky více, tak dokonce na místě druhém. Čtvrté místo pro naše holky znamenalo, že v boji o finále se utkají s nejlepším týmem v kvalifikaci, německým Bambergem, několikanásobným obhájcem titulu.

Klíčový zápas o finále, a tudíž jistotu medaile, naše holky nezvládly dle svých představ, prohrály, a tak je čekal souboj o medaile bronzové. O jejich soupeři se rozhodovalo v druhém semifinále, kde se utkaly chorvatské hráčky z Rijeky, s maďarskými hráčkami ze Zalaegerszegu. V tomto duelu zvítězily Chorvatky.

Boj o bronz, Rosice vs. Zalaegerszeg, byl vyrovnaný, ale naše holky si trpělivě budovaly náskok v celkovém počtu kuželek, a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Rosické hráčky zvítězily 5:3 a mohly se radovat z bronzových medailí. Na chvilku i zapomněly na své zdravotní problémy a užívaly si další výrazný světový úspěch. Zároveň se tímto výsledkem kvalifikovaly do prestižní kuželkářské Ligy mistryň.

Finálový zápas pak přinesl velké překvapení. Několikanásobné obhájkyně titulu z Bambergu tentokrát nestačily na hráčky týmu KK Mlaka Rijeka.

Rosice jsou v kuželkářském světě díky našim ženám významný pojem. Kuželkářský klub Slovan Rosice má ve svých řadách spoustu výborných hráček ve dvou týmech. Trenéři tak mohli do bronzového týmu na SP zařadit i další hráčky. Vybrali si naše nadějné juniorky, které v Ludwigshafenu sbíraly cenné zkušenosti.

Touto cestou bych chtěl našim holkám – Rosičkám – ještě jednou pogratulovat a poděkovat za skvělou reprezentaci klubu, města, České republiky a českých kuželek. Holky, jste skvělý tým.

Nutno také poděkovat celému realizačnímu týmu, sponzorům a partnerům KK Slovan Rosice. Hlavně pak Jihomoravskému kraji, městu Rosice a společnostem ŽSD Invest, Vaňura a Sportelf.

Pavel Mecerod, předseda klubu


Rosický letní pohár 2021

KK Slovan Rosice na Givt.cz

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku