Přátelské utkání Jičín–Rosice

Autor: Petr Streubel| Rubrika: Přátelská utkání| Sezona: 2008–09

Zimní přestávku vyplnili kuželkáři Rosic odvetným utkáním s druholigovým týmem Jičína.

Připomeňme, že v historicky prvním utkání obou klubů, které se uskutečnilo v lednu v Rosicích, zvítězili domácí v poměru 5:3. Proto Jičín nastoupil k utkání s odhodláním tuto porážku odčinit. A to se jim nakonec skutečně povedlo, když zvítězili v poměru 6:2.

Ještě před samotným zápasem při nástupu družstev proběhlo blahopřání a předání darů všech přítomných jubilantovi Františku Čermákovi, který oslavil krásné životní jubileum 70 let. Po té již sám oslavenec v roli rozhodčího mohl utkání zahájit.

Přátelské utkání Jičín–Rosice

V první dvojici nastoupilo tradiční rosické duo Jaromír Šula s jičínským odchovancem Petrem Streubelem, který právě v Jičíně začínal hrát kuželky a strávil zde několik sezon. Bohužel ani on, ani jeho spoluhráč nedokázal zvítězit, když se oba pouze přiblížili na dostřel pětistovkové hranici. Jara prohrál s domácím Jirkou Kapuciánem, který shodil pěkných 532 kuželek, a Pepa Vejvara uhájil vítězství před Petrem 514:495.

Prostřední rosické duo nastoupilo ve složení Ivoš Fabík a Pepík Vaverka. Ivoš se jičínských drah nezalekl a nebýt pokažené poslední dráhy, mohl být jeho výkon znatelně lepší. I tak dokázal pokořit 500 a porazil jičínskou mladou naději Petra Portyše 504:459. Na sousedních drahách si Jirka Vejvara nejlepším výkonem z domácích hráčů poradil se zraněným Pepíkem Vaverkou 536:466.

Mezi dotahováky se dařilo prvoligovému hráči Přerova, ale jinak „rosičákovi Dalimatymu“, když v nejhodnotnějším výkonu utkání porazil 540 kuželek a porazil Jardu Soukupa (508). Jičínský kapitán Roman Bureš předvedl kvalitních 533 a poradil si s Jurou Axmanem (503).

Na závěr tedy mohl jubilant Fanda Čermák vyhlásit stav utkání 6:2 pro domácí, kteří porazili 3082 ku 3003 „klackům“ hostujícího družstva.

Přátelské utkání Jičín–Rosice

Během utkání i po něm panovala velice přátelská atmosféra a tak se všichni účastníci shodli na tom, že by byli rádi, kdyby započatá tradice vzájemných přátelských utkání pokračovala i v následujících letech. A tak se můžeme těšit na další pokračování – tentokrát znovu v Rosicích pravděpodobně v letních měsících.

Hodu zdar a posíláme pozdrav do Jičína!


Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku