Povedená obhajoba bronzu v Lize mistryň!

Autor: Petr Streubel| Rubrika: Mezinárodní soutěže| Sezona: 2018-19

Poslední březnový víkend se v chorvatském Zaprešići uskutečnil finálový turnaj čtyř nejlepších týmů letošního 18. ročníku Champions League. České kuželky, stejně jako v loňském roce, zastupovalo družstvo žen KK Slovan Rosice.

Final Four Ligy mistrů v kuželkách 2019

V sobotu byla nejprve na programu semifinálová utkání, dvě ženská a dvě mužská. V neděli se pak hrála utkání o bronz a finále.

Rosický tým měl v semifinále za soupeře družstvo z nejsilnějších – obhájce předchozích dvou prvenství a celkově osminásobného šampiona Ligy mistryň – německý tým SKC Victoria 1947 Bamberg. V jeho řadách se to hemží hvězdnými jmény včetně světové rekordmanky Chorvatky Ines Maričić. České hráčky se silného soupeře nezalekly, a přestože s ním nakonec prohrály 3:5 (na kuželky 3539:3598), dá se říci, že byly více než důstojným soupeřem. Vždyť na dráhy český tým dokonce zvítězil 14:10!

V nedělním utkání o bronz se české kuželkářky utkaly s rakouským BBSV Vídeň. Čtyři šestistovkové výkony na straně rosického družstva a celkový součet 3601 znamenal vítězství 6:2 o 33 kuželek a obhajobu bronzového stupínku z loňského ročníku! Po vítězství nad slovinským Celje ve Final Four 2018 tak přibyl na konto Rosic další cenný skalp v podobě výhry nad rakouskými šampionkami, které si dokonce v roce 2016 okusily celkové prvenství v Lize mistryň a v letech 2006 a 2017 skončily stříbrné. Tentokrát však na ně zbyla čtvrtá pozice a ze zaslouženého bronzu se tak po roce opět radovaly Rosičky.

Gratulujeme!


KK Slovan Rosice na Givt.cz

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku