Světový pohár družstev 2018

Autor: KK Slovan Rosice | Datum: 15. 10. 2018| Rubrika: Mezinárodní soutěže| Sezona: 2018-19

V Chorvatském Zaprešiči se ve dnech 2.–6. října konal světový pohár družstev v kuželkách. Na tento významný turnaj jsme se dostaly díky obhájení titulu mistryň České republiky v sezóně 2017–2018.

Světový pohár družstev 2018 (Zaprešič, CRO)

Světový pohár je každoročně očekávaná událost, kam se sjíždí nejlepší hráčky a hráči ze všech kuželkářských států. Účastní se ho týmy, které jsou rovněž mistři svých zemí. Systém celého turnaje je takový, že za každý tým odehraje šestice hráčů a podle celkového výkonu družstva se stanoví pořadí první fáze turnaje. Do té druhé pak postoupí první čtyři družstva a ta hrají mezi sebou klasické zápasy o medaile.

Když jsme přijely na kuželnu, začala panovat menší nervozita, ale nálada byla pořád skvělá. Vlastně až do konce jsme se výborně bavily i přesto, že jsme měly několik indispozic.

První hrací den byla sestava jasná. Na začátek za nás nastoupila zkušená hráčka Lucka Vaverková a předvedla krásný výkon i přes to, že v předchozích týdnech léčila zranění a nemohla trénovat tak, jak by bylo před takovým turnajem potřeba. Srazila výtečných 612 kuželek a na rozjezd jsme se dostaly na přední příčky. Za dvě hodiny nastupovala nejzkušenější naše hráčka Naďa Dobešová. Také tu bohužel limitovalo zranění, ale i přes to zahrála pěkných 556 kolků. Večer šla na řadu naše třetí hráčka Magda Winterová. Byl to její první start na světovém turnaji a byla znát menší nervozita. Ale Magda se s ní vypořádala a docílila pěkného výkonu 554 sražených kuželek.

Pro druhý hrací den byla sestava následující: Natálka Topičová, Andrea Axmanová a Alena Kantnerová. Natálka hned z rána vstoupila do turnaje krásným číslem a přihodila nám 604 kolků. O tři hodiny později nastupovala naše ranařka Andrea. Trochu se také trápila, ale zvládla to dobře, a to s číslem 568. Na závěr jsme postavily další zkušenou hráčku Alenu, která hrála úplně v posledním náhozu, kde se vše rozhodovalo. Neměla lehký úkol a fandily jsme z plných plic. Bohužel i přes to, že se Alča rvala jako pravý český lev a dělala krásné číslo v podobě rovných 600, jsme se o těsných 16 kuželek do semifinále nekvalifikovaly. Přehodil nás tým z Vídně, když jejich poslední hráčka uhrála famózních 657, a tím dostala rakouské družstvo před nás.

Celkově tedy končíme na prvním nepostupovém, ale i tak pěkném, pátém místě. Chvíli jsme z toho sice byly smutné, a hlavně nás to mrzelo, ale můžeme se radovat z toho, že jsme se kvalifikovaly do další soutěže, a tou je prestižní Liga mistryň. V prvním kole nás na domácích drahách v Rosicích navštíví maďarský tým Rákoshegyi VSE. Hrát se bude v sobotu 24. listopadu od 13 hodin a zveme všechny fanoušky do hlediště! Odvetný zápas je pak na programu 8. prosince v Budapešti. Tak nám držte palce i nadále a děkujeme za podporu všem našim podporovatelům v čele s městem Rosice, kterému tímto děkujeme za finanční podporu pro světový pohár družstev 2018.

Vaše Rosičky


Termínový kalendář

KLA 2020/21

Memoriál Vlastimila Meceroda

Rosický letní pohár 2020

KK Slovan Rosice na Givt.cz

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku