Bodové žně pro Rosice

Autor: Petr Streubel| Sezona: 2008–09

Muži „A“ si připisují na konto výhru v Ratíškovicích, kde hraje svá domácí utkání Mistřín. Vítězíme sice jen 5:3, ale za to přesvědčivě o 124 kuželek.

Nejlépe se se záludnými dráhami popasoval Ivoš Fabík výkonem 562 kuželek. Tímto vítězstvím jsme tak udrželi druhou pozici v celkové tabulce po podzimní části. Bohužel lídr soutěže, Dačice „B“, ještě neprohrál, i když v posledním kole k tomu neměl daleko. Jeho náskok je pět bodů, tak uvidíme, jak se bude vše vyvíjet v jarní části soutěže.

Stejně tak béčko zvládlo utkání na půdě soupeře, konkrétně ve Vyškově. Nad tamním béčkem zvítězilo také 5:3, výborně zahrál Luba Kalakaj, když porazil 491 kolků. Béčko se tak udržuje ve středu tabulky, do konce poloviny soutěže mu zbývají ještě dvě kola. V pátek přivítá na domácích drahách poslední Zlín, takže povinnost velí bodovat.

Družstvo „C“ zvítězilo v domácím prostředí těsně 4,5:3,5 nad béčkem Ivančic. Odlepilo se tak ze dna tabulky, i když zatím jen o skóre, nicméně je na dostřel družstvům před sebou. V pátek zavítá na kuželnu do brněnských Žabovřesk.

Dorostenky si připsaly další remízu, tentokráte o jeden kolek v celkovém součtu prohrály v České Třebové. Škoda. Po půlce soutěže jsou děvčata na nesestupové desáté příčce.

O víkendu je naplánovano odvetné přátelské utkání v Jičíně. V lednu tohoto roku jsme odehráli první zapás na rosických drahách a zvítězili jsme 5:3, když nejlepším hráčem proti svým bývalým spoluhráčům byl právě jičínský odchovanec Petr Streubel výkonem 585 kuželek. Taková čísla se na nepadavé jičínské kuželně očekávat nedají, ale na zápas a setkání do Jičína se i tak těsíme.


Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku