Mistrovství ČR seniorů v kuželkách

Autor: Josef Vaverka| Datum: 6. 6. 2016| Rubrika: Mistrovství ČR| Sezona: 2015-16

Oddíl kuželkářů Slovanu Rosice na základě pověření České kuželkářské asociace uspořádal ve dnech 30. 4. a 1. 5. 2016 Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii seniorů, což je kategorie ve které se utkávají muži starší 50 roků.

Každý účastník prochází sítem okresních, krajských a semifinálových kol, takže se na závěrečném turnaji sejdou skutečně nejlepší kuželkáři v této kategorii.

Samotné finále je dvoukolové, v sobotní kvalifikaci se do Rosic sjelo 48 kuželkářů, odehráli nához na 120 hodů sdružených a 24 nejlepších postoupilo do nedělního finále. Součet dosažených výkonů za oba dva dny pak určí Mistra ČR v disciplíně 2×120 hs. Navíc nedělní finále je nová šance pro všechny finalisty, neboť mají možnost získat titul Mistra ČR také v disciplíně 1×120 hs.

No a jak dopadlo samotné klání? V prestižnější disciplíně 2×120 hs obhájil titul Jiří Vícha z oddílu TJ Sokol Plzeň V. výkonem 1188, druhý byl Miroslav Mátl z TJ BOPO Třebíč 116 a třetí Zdeněk Vymazal z TJ Sokol Husovice za výkon 1162. Titul Mistra ČR v kategorii 1×120 hs získal Jaroslav Mošať z KC Réna Ivančice za výkon 601, druhé místo bral za 599 Tibor Pivko z TJ Nová Včelnice a bronzovou medaili získal Zdeněk Vymazal z TJ Sokol Husovice.

Na závěr děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na organizaci mistrovství finančně, především děkujeme Jihomoravskému kraji a hejtmanovi Michalu Haškovi, který převzal nad konáním mistrovství záštitu, dále městu Rosice nejen za finanční příspěvek, ale i za pomoc při úpravě okolí kuželny prostřednictvím Technických služeb a za věcné ceny, které věnovala rosická firma Hadač a Zapletal, a které všichni obdarovaní přijali s nadšením.


Romapol Cup 2019

Termínový kalendář

Pozvánka do areálu KK Slovan

Pozvánka do areálu KK Slovan Rosice

Nábor hráčů a hráček

Tréninky jsou každý pátek od 16.00.

Žactvo KK Slovan Rosice

Město Rosice

MŠMT ČR

KK Slovan Rosice na Facebooku